AD SOYAD *  
E-POSTA  *  
SORUNUZ *  

GÜVENLİK KODU  

sümeyra
merhaba Ümit Bey, daha öncede size yazmıştım. gebelik düşündüğümü ve folbiol kullandığımı söylemiştim ama sizin isteğiniz üzerine 2 aydır folidoce kullanıyorum. bugün yaptığım gebelik testinin sonucu pozitif çıktı. gebelik takiplerimi sizinle yapmak istiyorum. hastaneyi randevu almak için aradığımda çok yoğun olduğunuzu en erken randevuyu 5 kasıma verebileceklerini söylediler ama ben cumartesi günü gelmek istiyorum. bu konuda birşeyler yapamaz mısınız?
10/29/2014 5:18:14 PM

Dr. Ümit Korucuoğlu
Tuba
Merhaba hocam. 13 gun once muayene sonrasi catlatma ignesi vurunmami ve iki hafta sonra test yapip sonucu size iletmemi istemistiniz. Dun itibariyle regl oldum. Yine de kan testi yaptirdim sonuc negatif. Dunden beri agrim ve kanamam oncekilere gore cok cok fazla. Bu durum normal mi? Ve bundan sonraki randevumu ne zaman almaliyim? Tesekkur ederim.
10/29/2014 3:40:33 PM

Dr. Ümit Korucuoğlu
Züleyha arıkök
Merhaba hocam 11+3 haftalık gebeyim 2-3 haftadır karın bölgemde kırmızı lekeler oluştu bugün cildiyeye gittim Dr madolyon hastalığı (pityriyazis rosea) dedi. Bu hastalık gebeliği ve bebeğimi etkiler mi ?? Cevabınız için şimdiden teşekkürler
10/28/2014 12:35:16 PM

Dr. Ümit Korucuoğlu
Yapılan çalışmalarda gebelikte geçirilen pityriasis rosea'nın düşük riskini ve erken doğum riskini bir miktar artırdığı gösterilmiştir. Yakın takip dışında bu noktada yapılacak çok bir şey yok.
Sema
Hocam iyi günler, 24 ekimde size muayeneye gelmiştim. Ultrasonda keseyi ve kalp atışını ilk defa o gün gördük. Rutin tahlilleri yaptırmak icin bugun (27 ekim) Gata'ya gittim. Yapılan muayenede içi dolu ikinci bir kese daha gördük. Dr. ikiz oldugunu söyledi. Biri 1cm iken diğeri 5mm civarında. İkinci kesenin sonradan kaybolma durumu var mıdır? İkincinin bu şekilde sonradan oluşması mümkün mü, bunun gebelikte olumsuz bir etkisi olur mu? Teşekkür ederim hocam.
10/27/2014 7:39:28 PM

Dr. Ümit Korucuoğlu
Keselerin bir diğerinden daha büyük görünüyor. Yani ilk kese oluştuktan belli bir süre sonra ikincisi oluşmuş gibi. Bu nedenle daha önce bana geldiğinizde tek kese görülüp daha sonra ikincinin çıkması mümkün. Ancak bazen farklı görüntüleri kese olarak yorumlama gibi hatalar da oluyor. İsterseniz bugün yarın 5 dakika uğrayın bana gerçekten ikiz mi bir bakalım.
zeliha dal
Slm 34yasindayim 4yil once sezeryanla dogum yaptim bebek rahmime yapisik olarak zor bir sekilde dogdu simdi yine hamileyim ayni seyi yasarmiyim dogurmalimiyim
10/27/2014 2:35:10 PM

Dr. Ümit Korucuoğlu
Bu anlattığınız durumun tıbbi karşılığını anlayamadığım için ve sizi muayene etmediğim için cevap vermek mümkün değil. Bebeğin rahme yapışık olması diye bir kavram yoktur. Plasenta yapışma anomalisinden mi bahsediyorsunuz acaba; plasenta accreata gibi bir şey miydi acaba? Bilemedim. Cevap veremedim üzgünüm.


Sayfalar 1-5 (Toplam:50)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10« Önceki · Sonraki »
Sayfayı Yazdır
Copyright 2012 - Dr.Ümit Korucuoğlu - Her hakkı saklıdır.
Yukarı git